St gr aplikācijas burvju mākoņi paraugs. Tiešo izglītojošo aktivitāšu kopsavilkums aplikācijā “Pūkains mākonis”

21.11.2023

Valentīna Dmitrijevna Šmita
Nodarbība par vizuālo mākslu vidējā grupā. Salauzta aplikācija "Dzīvie mākoņi"

Tēlotājmākslas KLASE.

TĒMALIETOTĀJU IZLAUKŠANA. « DZĪVIE MĀKOŅI» .

MĒRĶIS: PAPLAŠINĀTIET SAVU SKATU UZ DEBESIEM UN TO IETEKMI UZ MŪSU PLANĒTAS DZĪVI; ATTĪSTĪT DEBESU SFĒRAS SKAISTUMA UN DAUDZVEIDĪBU UZTVERU.

UZDEVUMI. MĀCĪT BĒRNU ATSTĀDĪT MĀKOŅUS, VEIDĀ LĪDZĪGI PAZĪMĪGIEM OBJEKTIEM VAI PARĀDĪBĀM. TURPINĀT AR ATTĪSTĪBU LIETOŠANAS TEHNIKAS LAUŠANA. ATTĪSTĪT IZTĒLE, UZMANĪBU UN VĒROJUMU. KOORDINĒTAS ACU UN ROKU KUSTĪBAS. IZVEIDOT INTERESI PAR DABAS PAZINĀT UN HUMORA IZJŪTU.

PRIEKŠDARBS. APSVĒRUMI PAR MĀKOŅI PASTAIGĀJU UN EKSKURSIJU LAIKĀ. DIDAKTISKĀ SPĒLE “KĀ TIE IZSKATĀS MĀKOŅI

SARUNAS. Pa debesīm skrien dažādi mazie dzīvnieki:

Lāči, vilki, zaķi, lapsas, cūkas.

Un, ja jūs esat bagāts ar iztēli,

Atrodiet tur savu portretu, puiši.

Noslēpums. Viņi lido bez spārniem, skrien bez kājām,

Viņi burā bez buras. (Mākoņi.)

Aiciniet bērnus paskatīties debesīs, ko jūs redzat? Kas tie ir šodien? mākoņi? Kas ir šodienas mākoņi?

Austs no mežģīnēm

Putni_mākoņi.

Varbūt tā ir pasaka

Steidzoties cauri gadsimtiem?

Pētījumi aktivitāte. Atrast mākonis, līdzīgs dzīvās, nedzīvās dabas objektam. Atrast mākoņi, līdzīgi kā zirgi. Salīdziniet cirrus mākoņi un gubuļi.

Pirkstu vingrošana "Augstu debesīs". « Mākoņi» .

Materiāli, instrumenti, aprīkojums. Zila vai spilgti zila papīra loksnes fonam, balta papīra loksnes mākoņu attēli, līme, otas, papīra salvetes. I. Aivazovska, F. Vasiļjeva, I. Šiškina gleznu reprodukcijas. Fotogrāfijas, mākslas kartiņas, kalendāri, žurnālu ilustrācijas ar mākoņu attēls. Plakāts "Debesis"

Nodarbības gaita.

Skolotājs rāda bērniem mākoņi par ainavu gleznotāju gleznu reprodukcijām (I. K. Aivazovskis, F. A. Vasiļjevs, I. I. Šiškins, žurnālu ilustrācijas, plakāti, fotogrāfijas un vada saturīgu sarunu par debesīm un mākoņi. Precizē priekšstatu par ko tieši mākoņi nes ūdeni; siltajā sezonā - lietus veidā, bet aukstā laikā - sniega vai krusas veidā. To stāsta mākoņi ir dažādas kontūras. Zinātnieki izšķir tādas sugas kā gubu, cirrus un stratus mākoņi. Cumulus ir kā vates kaudzes, pinnate ir kā spalvas, bet laminētie ir kā konditorejas izstrādājumi no kārtainās mīklas. Māksliniekiem un dzejniekiem patīk salīdzināt mākoņi ar dažādiem dzīvniekiem, augi, ēkas, pasaku radības (Skolotājs atsaucas uz bērnu pieredzi, kas gūta vērojot mākoņi). Katrs mākonis turklāt unikāls savās aprisēs mākoņi visu laiku mainās, varbūt pat pilnībā "izkausēt". Un vēl viena interesanta iezīme - ja par to pašu mākonis dažādi cilvēki uz to skatīsies, viņi to redzēs savādāk savādāk: viens atcerēsies kamieli, otrs atcerēsies kalnus, trešais atcerēsies mežu.

Skolotāja aicina bērnus noklausīties komisku V. Šipunovas dzejoli « Mākonis noķerts» .

Skolotājs paņem balta papīra lapu un ātri nolauž to mākoņa formā,

Salauztais aplikācijas veids ir ērts maziem bērniem, kuri tikai sāk veidot savu pirmo papīra amatniecību. Šāda veida darbs tiek uzskatīts par drošu bērniem, jo ​​viņiem nav jātiek galā ar šķērēm, viņi vienkārši saplēš loksnes šķēlēs.

Apskatīsim meistarklašu piemērus ar soli pa solim sniegtiem norādījumiem un trafaretiem, kas attiecas uz tēmu.


Jaunākajā grupā un pat vidējā grupā esošo zīmējumu labāk aizpildīt ar saplēstiem papīra gabaliņiem. Piemēram, paņemiet jebkuru krāsojamo grāmatu ar lielu attēlu un izveidojiet nepieciešamo kopiju skaitu vai izdrukājiet veidnes.



Smalki saplēš papīra strēmeles.

Līmējam tos mozaīkas veidā uz sagatavotās zīmētās figūras, atstājot attālumu starp gabaliem, nevajag līmēt cieši vienu pie otras.
Acis un degunu pieaugušie izgriež vai saplēš tāpat, bet no citas krāsas papīra.

Sniegavīrs breika tehnikā

Saplēstā tehnika ietver vairāk nekā vienkāršu papīra saplēšanu mazos gabaliņos. Soli pa solim instrukcijas nākamajā meistarklasē viņi palīdzēs izprast šo lietu.

Soli pa solim izpilde:


Gleznu pielietojumi griešanas tehnikā

Bērniem iekšā sagatavošanas grupa der lielisks darbs, kas ir pilnībā izklāta ar saplēstiem elementiem. Paskatieties, kādas skaistas bildes būs jūsu bērniem:
Nav nepieciešams saplēst, jūs varat nejauši sagriezt nelīdzenos atlokos:
Un tas ir uzdevums jaunākiem skolēniem, kas jāpārtrauc sarežģīti elementi:
Darba piemērs, kad ir kontūras, iekšpuse ir aizpildīta glīti un skaisti:

Asaru tehnika no salvetēm

Daudzkrāsainas salvetes, kas plīst gabalos, piešķirs aplikācijai gaisīgumu un vieglumu.
Koki arī lieliski iznāk stumbrs pēc vēlēšanās: griezts, vilkts vai saplēsts:
Bet visskaistākais ir tad, kad saplēstās salvešu sloksnes saritina patvaļīgās bumbiņās.

Noplēšama vates aplikācija

Paņemiet vati vai vates paliktņus un ļaujiet bērniem ar rokām saplēst tos mazos gabaliņos, ko viņi pēc tam izmantos, lai uzzīmētu savu individuālo attēlu. Putni, dzīvnieki, ziedi, sniegs, mākoņi izskatīsies skaisti un maigi.

Soli pa solim izklājiet un pielīmējiet vates gabaliņus uz zīmētajām figūriņām.


Un pieaugušajiem māksliniekiem tiek piedāvāts pilnībā pabeigt lielu sarežģītu attēlu:



Video: Meistarklases par izgrieztām aplikācijām


BDOU SMR "Bērnudārzs Nr. 11"

Bojātas lietojumprogrammas mezglu kopsavilkums

vidējā grupā

"Dzīvie mākoņi"

2014. gads

Mezglu kopsavilkums uz salauztas aplikācijas vidējā grupā

"Dzīvie mākoņi"

Programmas saturs:

  1. Māciet bērniem zīmēt apaļus mākoņus.
  2. Aplikācijas griešanas tehnikas apgūšana.
  3. Attīstīt bērnu iztēli. Izkopt vēlmi iesaistīties aplikācijās.
  4. Vārdnīcas darbs: ainava.

Aprīkojums:

Priekšmeta attēls ar mākoņiem, pasta, burciņas, otu un šķēru statīvi, līmes otas, šķēres, dzeltena papīra kvadrāti, zila un ciāna papīra kvadrāti un taisnstūri, fons, putnu silueti, salvetes, oderes, disks ar dziesmu " Mākoņi”, magnetofons.

Nodarbības gaita:

Skolotāja piedāvā apskatīt attēlu un jautā, kas uz tā ir attēlots? (daba, debesis) Skolotāja stāsta, ka gleznas, kurās attēlota daba, sauc par ainavām (atkārtojas ar bērniem).

Aicina bērnus izpētīt debesis attēlā. Kādā krāsā tas ir? (zils) Kas ir debesīs (mākoņi). Mākoņiem ir dažādas formas, izmēri un krāsas. Skolotāja jautā, kādus mākoņus bērni redzējuši.

Šodien mēs kļūsim par māksliniekiem un uzzīmēsim skaistu debesu attēlu. Skatieties uzmanīgi: tagad es jums parādīšu un paskaidrošu, kas jādara, lai attēls izdotos.

Skolotāja demonstrācija un skaidrojums:

Lai mūsu mākoņi būtu pūkaini, kā īstie, jāņem zila vai gaiši zila papīra gabals un jānoplēš tā malas. Pēc tam paņem otu, uzklāj līmi un pielīmē mākoni uz oderes. Kuru pusi līmēsim, baltu vai zilu? (balts) Līme ir jāizklāj, pilnībā aizpildot siluetu, no malas līdz centram. Pēc mākoņa līmēšanas uz fona, jums tas jāpiespiež ar salveti. Puiši, sakiet man, kas vēl ir debesīs bez mākoņiem? (saule, putni) Kad visi mākoņi salīmēti, paņem dzeltenu kvadrātu un ar šķērēm nogriež tā stūrus, lai izveidotu apli. Pārvietojam papīra lapu, šķēres nekustas. Līmējiet sauli un gatavos putnus.

Skolotāja precizē, kur bērni sāk darboties, kuru pusi līmēs uz papīra, ko kustinās griežot, un piedāvā sākt strādāt.

Fiziskās audzināšanas minūte:

Es locīšos, locīšos, locīšos,

Es sasniegšu grīdu

Es varu viegli pieskarties grīdai

Es uzmanīgi iztaisnoju sevi.

Es pacelšu rokas uz augšu.

Es nesaprotu, kur ir debesis!

Es aizvēršu acis un rokas

Es spēlēšos ar mākoņiem.

Apsēdos, mugura taisna.

Mēs paši sevi slavēsim.

II. Bērnu aktivitātes:

Skolotājs pieiet pie katra bērna, palīdz ar padomu, izmantojot pasīvas darbības, izmantojot darbību veidojošas kustības.

III. Piecas minūtes pirms nodarbības beigām skolotāja atgādina bērniem, ka laiks gatavo darbu nolikt uz palodzes un sakopt savu darba vietu.

Viņš kopā ar bērniem apskata darbu, jautā, kāda veidola mākoņi izrādījās, kā tie izskatās, kur lido putni (pret sauli, uz dienvidiem, no saules uz ziemeļiem).


Par tēmu: metodiskā attīstība, prezentācijas un piezīmes

GCD kopsavilkums kolektīvai lietošanai vidējā grupā “Draudzības saule”

Veidot jēdzienus “draugs”, “draudzība”; Veicināt pozitīvas attiecības starp bērniem, mudinot viņus darīt labus darbus. Mācieties sadarboties, just līdzi, izrādīt vienam otram rūpes un uzmanību...

GCD kopsavilkums kolektīvai lietošanai vidējā grupā. Tēma: "Grozs ar sēnēm."

GCD tēma: “Sēņu grozs.” Mērķis: Pabeigt kompozīciju “Sēņu grozs” Programmas saturs: Paplašināt bērnu zināšanas par sēnēm (vārds, es...

Mērķis:
Intereses veidošana par apkārtējās realitātes estētisko pusi, estētisku attieksmi pret apkārtējās pasaules objektiem un parādībām. Attīstība bērnu mākslinieciskā jaunrade, interese par patstāvīgu radošo darbību, bērnu pašizpausmes vajadzību apmierināšana. Attīstība interese par dažādi veidi vizuālās aktivitātes; pielietošanas prasmju uzlabošana.
Jomu integrācija:
“Mākslinieciskā un estētiskā attīstība” (prioritāte, “Kognitīvā attīstība”, “Runas attīstība”, “Sociālā un komunikatīvā”.
Integrētie uzdevumi:
Izglītojoši:
Veidot bērnos priekšstatus par sēnēm (sēnes ir ēdamas un neēdamas) un to relatīvo lielumu. Stiprināt bērnu spēju veidot dekoratīvas kompozīcijas. Lai izveidotu izteiksmīgu tēlu, iemāciet papīra plēsšanas tehniku ​​ar mazām pirkstu kustībām. Veiciniet priekšmetu un priekšmetu kompozīciju veidošanu, papildiniet tos ar detaļām, kas bagātina attēlus
Attīstošs:
Attīstīt aci, smalko motoriku, tēlaini loģisko domāšanu, telpisko iztēli, atmiņu, uzmanību.
Izglītojoši:
Veicināt vēlmi un spēju mijiedarboties ar vienaudžiem, veidojot kolektīvus darbus.
Materiāli: Sēņu manekeni, ilustrācijas ar sēnēm, sēņu šabloni, krāsaina papīra salvetes, lupatas, pušķi, līme, lupatiņas katram bērnam. Groza rasējums uz F-A1.
Priekšdarbs: Ilustrāciju ar sēnēm pārbaude. Sēņu šablona izgriešana pēc bērnu lūguma (baravikas, gailenes, mušmire) pa kontūru, sēnes kāta izkrāsošana. Sagriežot krāsainas papīra salvetes (sarkanas, baltas, brūnas, dzeltenas) 4 daļās,
1. Organizatoriskā daļa.
(Mierīgas mūzikas skaņas, skaņu celiņš “Meža skaņas”)
Pedagogs: Puiši, uzmini mīklu:
“Zem priedes pie taciņas
Kurš stāv starp zāli?
Kāja ir, bet zābaku nav.
Ir cepure, nav galvas"
Bērni: sēne
Pedagogs: Puiši, lūdzu, nāciet tuvāk televizoram. Apskatīsim sēņu fotogrāfijas un atcerēsimies dažas no tām.
– Sēnes aug mežā no vasaras līdz rudenim, un tām augšanai nepieciešams siltums un mitrums. Kādas sēnes jūs zināt?
Bērni: (baravikas, gailenes, baravikas, baravikas u.c.)
Pedagogs: Tieši tā, kādas sēnes tās ir, nosauciet tās vienā vārdā?
Bērni: ēdami.
-Kādā veidā tev patīk ēst sēnes?
Bērni: (sēņu zupa, sālīta, marinēta, cepta utt.)
-Skolotājs: Kādas vēl sēnes aug?
Bērni: neēdami (Amanita, krupju krēsli).
– Vai tās ir iespējams savākt? (Nē).
2. Praktiskā daļa.
Pedagogs: Šodien, puiši, mēs izveidosim ļoti interesantu un neparastu aplikāciju “Sēnes” (Parādot mūsu izveidoto veidni, vispirms izrotāsim sēņu cepurīti un pēc tam ievietosim tās burvju grozā, bet pirms sākam strādāt, izpildīsim dažus vingrinājumus.
Fiziskās audzināšanas minūte
Viņi gāja pa taku, (Maršē)
Baravikas atrasts. (Noliecies)
Viņi gāja pa taku, (Maršē)
Viņi atrada baraviku. (Noliecies)
Baravikas baravikas
Viņš paslēpa galvu sūnās (Viņam rādīja rokas virs galvas “slēdzenē”,
Varējām paiet garām - (Ejot pa apli).
Labi, ka pastaigājāmies klusi. (Apturēts)
Norādījumi:
1. Paņemiet salvetes, kas atbilst jūsu sēņu cepurītes krāsai.
2. Ar pirkstiem uzmanīgi noplēš nelielu gabaliņu no salvetes.
3. Saburvējiet šo salvetes gabalu ar pirkstiem, lai izveidotu nelielu bumbiņu.
4. Sagatavosim daudz no šīm bumbiņām.
5. Uzklājiet līmi uz sēņu cepurītes.
6. Pēc tam visu cepuri piepildīsim ar salvešu bumbiņām.
7. Ļaujiet produktam nožūt - sēnes ir gatavas!
3. Bērnu patstāvīgais darbs.
Iesaku paņemt savus šablonus (baraviku, gailenes, mušmires, ko gatavojāt vakar, un aicinu apsēsties pie galdiņiem.
Skolotāja sēž blakus bērniem. Sāksim, puiši, ar darbu (skaidrojums, individuāla palīdzība).
4. Noslēguma daļa.
Labi darīti puiši, ienesiet sēnes grozā.
Bērni tos skaisti izkārto uz papīra lapas ar groziņu.

Pedagogs: Skatieties, puiši, ko mēs darījām?
Bērni: Sastāvs.
Pedagogs: Kā mums vajadzētu saukt šo kompozīciju?
Bērni: “Grozs ar sēnēm”
Tā kā mūsu grozā ir gan ēdamās, gan neēdamās sēnes, ierosinu to uzdāvināt mūsu pulciņā esošajiem meža rotaļlietu iemītniekiem. Vai tu man piekrīti?

Tēlotājmākslas aktivitātēm

Tiešās izglītības jomas kopsavilkums
"Mākslinieciskā jaunrade" vecākajā grupā
grupa "Dzīvie mākoņi"

Sagatavoja un vada: Ivanova E.M., skolotāja
1.kvalifikācijas kategorija MBDOU Nr.33 “Neaizmirstams”, Kaluga

Temats: Dzīvi mākoņi (netradicionāls zīmējums)

Mērķis: Māciet bērniem domāt par sava zīmējuma saturu noteiktā veidā krāsu shēma un saglabāt šo stāvokli līdz galam.

Uzdevumi:

  • nostiprināt zīmēšanas tehnikas ar akvareļiem, krāsainiem zīmuļiem, vaska krītiņiem, guašu;
  • nostiprināt spēju atšķaidīt krāsas ar baltu, lai iegūtu krāsu nokrāsas;
  • uzlabot smalko motoriku un roku-acu koordināciju;
  • attīstīt radošo iztēli, uzmanību, novērošanu;
  • audzināt precizitāti darbā.

Priekšdarbi:

  • Mākoņu vērošana ejot;
  • d/spēle “Kā izskatās mākoņi” - vizuālo asociāciju bagātināšana, t.i., nozīmes piešķiršana, dažādu objektu un parādību atpazīšana mākoņos, aprakstošu stāstu sacerēšana;
  • dzejoļu iegaumēšana par mākoņiem un dabas parādībām;
  • aplūkojot fotogrāfijas, pastkartes, kalendārus ar mākoņu attēliem.

Materiāli:

  • dažādu krāsu un formu mākoņi, izgriezti no A4 lapas;
  • otas Nr.2, Nr.3, Nr.4;
  • akvareļi, guašas krāsas;
  • vaska krītiņi, krāsainie zīmuļi;
  • salvetes, ūdens.

Nodarbības gaita:

Organizatoriskais brīdis

Skolotāja izņem no kastes vates gabaliņus un aicina bērnus paņemt gabaliņu.

Kā izskatās vate? (līdz mākoņiem)

Kā mākoņi peld? (bērni pūš uz vates gabaliņiem pēc Šainska “Cloud” mūzikas - elpošanas vingrinājumi)

Skolotāja uzrunā bērnus: “Es gribu jūs aicināt ceļojumā uz mākoņiem. Mēs uzlecam uz balta pūkaina mākoņa, kas izskatās kā mīksts tuklu spilvenu kalns. Sajūti: jūsu kājas un mugura ir ērti novietotas uz šī lielā mākoņainā spilvena. (Bērni aizver acis un mēģina iztēloties visu, par ko runā skolotājs).

Tagad sākas mūsu ceļojums. Tavs mākonis lēnām paceļas zilajās debesīs. Vai jūtat, kā vējš pūš pāri jūsu sejām?

Šeit augstu debesīs viss ir mierīgs un kluss. Ļaujiet mākonim tagad jūs aizvest uz vietu, kur jūs būsiet laimīgs.

Mēģiniet “redzēt” šo vietu pēc iespējas precīzāk. Šeit jūs jūtaties pilnīgi mierīgs un laimīgs. Šeit var notikt kaut kas pārsteidzošs un maģisks...”

Tagad mēs zīmēsim uz mūsu mākoņiem to, ko jūs redzējāt, ceļojot pa mākoni. Vari paņemt, ko vien vēlies: guašas krāsas, akvareļus, krāsainos zīmuļus, vaska krītiņus un ieskicēt savu iztēli.

Bērni izvēlas mākoņus un materiālus, ar kuriem zīmēt, un ieņem savu vietu (var zīmēt uz galda, uz grīdas, uz molberta utt.).

Pirkstu vingrošana

Tieša zīmēšana mūzikai. Skolotājs veic individuālu darbu ar bērniem.

Darbu apskats un apspriešana.

Nobeigumā Nodarbības laikā skolotāja piedāvā noklausīties Sašas O. un Alīnas T. sagatavoto dzejoli “Mākoņi” G. Lagzdiņa.

Mākoņi! Cik tu esi tīrs!

Mākoņi! Cik pūkains!

Mākoņi! Acīmredzot lietus tevi mazgāja,

Vai jūs to žāvējāt karstā saulē?

Vai jūs to maisījāt ar siltu vēju?

Virs zemes joprojām peld mākoņi.

Nu, kā ar debesīm?

Nu, debesis ir lieliska upe.